שמאלנים במעגלים

אם יש משהו שאני לא מצליח להבין זה איך פעילי שמאל, מאלה שקוראים להחרמת המדינה במוסדות אקדמאיים בחו"ל, שמפרסמים מאמרים אנטישמיים ומצדדים אוטומטי בכל דבר שיש בו אנטי-ישראליות חיים איתנו. לאו דווקא בהקשר הפילוסופי אלא חיי יומיום ,עם משפחה, פקקים, עבודה ושיחות סתמיות מדי פעם.

מעגלים
בטוח שיש להם מעגלים כמו לכולנו. מעגלים משפחתיים, חברתיים, קולגות לעבודה או ללימודים ובינהם כאלה שדווקא רוצים להמשיך לחיות במדינה של יהודים.

הם יושבים לארוחת ערב עם אנשים שעושים מילואים מדי פעם או יוצאים לדייט עם מישהו שבן משפחה שלו נהרג מפעולת טרור או חוסל בשואה או כאלה שתולים דגל ביום העצמאות.

תעביר לי בבקשה את הסלט

מה בדיוק הם עושים כשמדברים על נושאים שמתייחסים באופן עקיף או מפורש לנושא הקיום היהודי שלנו בלב השיכון הערבי -זה "הלא כל כך נחמד" כדברי גולדה ? מה הם אומרים למישהו שהבן שלו התגייס ליחידה מובחרת או למישהו שיוצא עם דתיה ציונית ? אז הם מבקשים להעביר את הסלט ומשנים נושא שיחה פעם או פעמיים. ועוד פעם. כמה סלט אפשר כבר לאכול.

כנראה שהם מנותקים לחלוטין וחיים בבועה של אקדמאיים-חושבים- עיגולדים שיודעים לצטט מישהו עם שם משפחה לועזי.
אין להם שיחות עם הטכנאי מחשב, המוסכניק, המורה או מתקין המזגנים שלהם ? גם אם הם שותקים את עצמם לדעת אין לי מושג כיצד הם מסתירים מהמעגל הגדול את הרצון למחוק את קיומו.

טובעים בחמאה ומעבירים עקרבים
אני גם לא מבין איך הם חושבים שהמעגל הקטן והמקטר שלהם ימשיך להתקיים ללא המעגל הגדול. למרות שמבחינתם אולי לא קיים חוץ ממנו כלום.
הם יושבים במעגל שלהם ומלבים את אש הקיטור על כל מה שלא טוב או מוסרי במדינה שלנו ושבכךך הגיע הזמן וצריך לפרק. אם הם היו יום אחד בשדרות לכאות הזדהות עם הסבל האנושי מהצד הנכון של הגדר ? אני בספק.

הם לא מבינים שיום אחרי חיסולה של ברירת המחדל שלנו לא יהיה להם כנגד מי לצאת ולא יהיה אף מטורף שימשיך לממן אותם. מי ייממן הפגנות וכנסים נגד ישראל כשלא תהייה מדינת ישראל.

אי אפשר להפגין אנטי כשמושא האנטי התפוגג בעשן ההיסטוריה…גם שנים עשר הדיברות שלהם לא ישנו את העובדה הזאת.
מזכיר לי קצת את המשל על הצפרדע והעקרב. כל כך מטופש וככה חכם.

מודעות פרסומת

חשבת על זה?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s