תום שגב ובני מוריס יכולים להיות גאים

הנה קישור לדף בעברית שפונה לישראלים באחד ממפעלי ההסברה האינטרנטיים של העם והנראטיב הפלסטיני. כמוהו יש רבים ועל רגל אחת תוכל למצוא בכולם את אותם טיעונים ומספרים חוזרים על עצמם. תעמולה משומנת.

http://www.palestineremembered.com/Articles/ZionistFAQ/Story1774.html

אפשר ללמוד מהטקסט הרבה על שותפינו לשלום (המתונים שבהם) ועל דרכם להתחמק מלענות על מה שלא נוח, לתרץ ולסרס עובדות היסטוריות ובעיקר להאשים ולהפוך אותנו למפלצות. אבל יש  עוד עניין שבפעם הראשונה הבחנתי בו.

כמעט כל מקורות המידע בהם משתמשים מפעלי ההסברה הפלסטינאים כדי להעצים את שקריהם הם ארגונים הומניטאריים ישראלים עיתון הארץ, ועבודות מחקר של "מומחים ישראלים" כמו בני מוריס (קישור לויקי) ותום שגב (קישור לויקי).

זה שהגופים למעלה למעשה תומכים ישירות בגופים שמצדיקים ומייצרים בדרך עקיפה טרור שמופנה גם אליהם ובני משפחותיהם, מילא. את הטמטום של השמאל הנאור ואוהב האדם באשר הוא גם מחשבי על של נאס"א לא יצליחו לפרום, אבל המסקנה הנוספת קצת מפתיעה.

העם הפלסטיני על כל מוסדותיו והררי התרומות שהוא מקבל לא הצליח עד היום להעמיד אדם אחד שיכתוב מחקר מסודר ומקיף על הנכבה. כזה שיהיה מקובל על בני עמו, הקהילה הערבית התרבותית והעולם האקדמי הרחב יותר.

די מדהים, אם תחשבו כמה מחקרים יהודים כתבו על השואה. יכול להיות שהם לא מאמינים לטיעונים של השמאל שלנו בעצמם ורק משתמשים בהם כדי להעצים את הנראטיב והתעמולה? אולי אין להם פרופסורים ודוקטורים למדעי המדינה כי בישראל אסור לערבים ללמוד באוניברסיטאות. – אולי כי יש קיפוח מהסוג כזה כלפי פלסטינאים  בלבנון ירדן וסוריה ?

באמת כל הכבוד תום שגב ובני מוריס. אתם יכולים להיות גאים.

מודעות פרסומת

2 מחשבות על “תום שגב ובני מוריס יכולים להיות גאים

  1. אני חושש שההיכרות שלך עם המחקר המדעי בתחום לא בדיוק מרשימה. גם העובדה שאין לך מושג מיהו בני מוריס ומה דעותיו, וגם הטענה המופרכת שאין חוקרים פלסטיניים שהעמידו מחקרים נרחבים על הנאכבה.
    אגב, אחת המגבלות המרכזיות על מחקר בנושא הנאכבה היא הסירוב המתמשך של מדינת ישראל לחשוף חלק מארכיוניה – מלפני 60 שנה! – שיכולים לגלות עוד עובדות אודות התקופה הזו.

  2. אם אתה באמת חושב שאתה יודע יותר אתה יכול להעשיר את כולנו לגבי המחקר בתחום ומיהו בני מוריס.

    הסירוב של מדינת ישראל לחשוף חלק מהארכיונים הוא שערוריה קטנה לעומת הפתיחות והגישה הבלתי מוגבלת לחומר צבאי מלפני 60 שנה שתקבל מצבאות המדינות שהשתתפו במאמץ המשותף שלא יהיה לך שום מקום לגדול בו.

חשבת על זה?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s