איך הפסקתי לתעב את הארץ

לקרוא הארץ זה כמו לצפות בגור כלבים טובע, וזה נמשך כבר שנים. לא מסוגל לקרוא את גדעון לוי ושאר כהני הנראטיב ולהשאר אדיש. היום, באיחור של כמה שנים שבהם שילמנו מנוי חודשי עבור הניירת המענגת הזאת, השלמתי את החתיכה האחרונה בפאזל. -אני נפטר מהם לתמיד.

נקודות האור המעטות : הבעת הדיעות של גיא רולניק בדה-מרקר, כתב מספר מאמרים נוקבים שלמיטב הערכתי לא חיו בהרמוניה אידילית עם החוזים מול משרדי הפרסום. התמונות במוסף היו מעוררות מחשבה והטור של סייד קישוע היה לעניין, עד לאחרונה.

ההבנה (או הפסקת ההדחקה הילדותית) נחתה עלי לאחר כשנברתי אחה"צ דווקא בדוחות של וואלה -שזמינים לכל באדיבות גוגל. בסופו של דבר, גם הארץ משתתף במשחק היבשושי של סיכומי שורות ועמודות.

מגדירים יעדי מכירות לשנה הבאה, מבכים את ההוצאות, מזמינים יועצים כדי להגדיר קהל יעד בפעם האלף ומתבוננים במצגות עם סקרים ונתוני סטטיסטיקה. במקום הזה מדברים בשפה חשבונאית. תליתי ציפיות בחבורת מטורללים, שפוטי דוח רווח והפסד רק בגלל שהסתנוורתי ממותג עיתונות.

באמת שצרם לי לקרוא כתבה שעוסקת בזילות האישה כשבעמוד ממול פרסומת של קטינה חשופה, או לעיין בפערי ההכנסות והעוני בישראל כשממול פרסומת לרכב יוקרה. באמת חשבתי שזה עניין מקרי.

אחריות חברתית, סולידריות אנושית, וגורלה של מדינה הם שיקולים שכנראה לא חילחלו מחדר הישיבות הזה למערכת- מעולם. הם תלויים כלפי חוץ כמו מבשמים מלאכותיים. מפזרים ניחוחות נאורות כדי להשיג עוד מנויים ולהאדיר את המותג באירועים מגוחכים.

אין כלום ממה שייחלתי למצוא בליבת הנאורות שפולטת קרינה צדקנית והומאנית לכל עבר. כלב השמירה של הדמוקרטיה סועד שם במסעדות גורמה, הוא לא מתגורר בדרום הקשה של תל אביב (או חלילה בדרום הארץ) ועזב מזמן את המלונה.

נשארו רק עקבותיהן של עבודות יחצנ"ות ממומנת המשתקפות בכל איזכור "אקראי" מוטה ובוטה. השורה התחתונה קובעת והיא תמיד תהייה סיכום שורות ועמודות.  זאת היתה החתיכה החסרה בפאזל שלי. יצאתי טמבל, איך לעזאזל ציפיתי לגילויי איכפתיות מתאגיד?

מודעות פרסומת

חשבת על זה?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s