שתי מדינות לשני עמים

נתחים - בשר אדום

דווקא הנאורים הם שמרחיקים אותנו מהשלום ברעיונות משונים ואמונות תמוהות. דת השמאל מובילה את ההדברות מול הערבים מתוך עמדת אשמה על עצם קיומנו ומציעה נתחים כקורבן מחילה. העולה שמוצעת כמחילה הם נתחים שחלקם בעלי משמעות דתית יהודית. עיקרה : פיצול מדינת ישראל המוכרת בציבור כמנטרה הוותיקה "שתי מדינות לשני עמים".

הם מזמזמים אותה ללא הרף, כאילו שלא הוצעה לערבים הצעה נדיבה מזאת (פעמיים) וכאילו שהיהודים לא הקימו כאן מדינה נחשקת מהישימון והחולות. מדינה אגב, שבתוכה כ- 20% אזרחים ערבים שלא יעזבו אותה לעולם. המנטרה והזמזום המתמיד הם חלק מתעמולה מכוונת מטרה. תחזור על זה מספיק פעמים ואנשים יאמינו לזה. היו עוד גופים שיצרו תעמולה אפקטיבית על ידי חזרה על רעיונות. אחרי זה הגיעו המגפיים והמצעדים הצבאיים של הרובוטים, חסרי השכל והצלם.

כל בר דעת יראה שללא ספק- תבונה גדולה טמונה בפתרון הזה כי לערבים מחוץ למדינה כמעט ונגמר הנדל"ן במזרח התיכון והדבר היחידי שחסר להם לשכנות טובה הם גבעות הטרשים של אריאל והרי חברון ושכם. מלמול המנטרה גורם לטובים ומוכשרים לחשוב שאם רק נחלק את החלק הזעיר שלנו זה ישפר את הנכונות של האדום מבפנים ומלמעלה, למטה ומסביב, לקבל אותנו כשכנים שכולם אוהבים לאהוב. מפת האזור לפניכם. אם נעביר חצי מהכתם הכחול לגוש האדום הדבר יפחית את הדימום ויצמצם את הגזענות של האדום כלפי הכחול?

שטח ערבי מול שטח יהודי

שטח מוסלמי מול שטח יהודי

רק בישראל הליברלית מתקיימת לה דת מוזרה שכזאת שמאמיניה לא מפנימים מסרים של דחיה, חינוך לשנאה, פורענויות, מדי פעם פרוגרום או סתם צביעות דיפלומטית לשמה. זה לא רק העולם הערבי. לעולם לא נתקבל בשיוויון נפש בקהילות אירופה, אסיה או ארה"ב בגלל מה שטבוע  בהם (כנראה גנטית) כבר מאות שנים. שנאת יהודים.

היא קיימת קצת לפני שיהודים הקימו צבא, היא לא הלכה לאף מקום. היא עדיין שם, מסתתרת בהרבה אומות "נורמליות", מחכה לרגע הנכון. היא קיימת מעל לפני השטח בכל העולם הערבי. המאמינים השבויים פספסו מה שפשוט להבנה על ידי כל ילד קטן- אני מחלק ממתקים רק אם יש לי מספיק. ואם מדובר במקרה של ילד דחוי, הדבר האחרון שצריך לעשות כדי להתקבל לחבר'ה הוא לחלק. זה רק מעודד יותר כאפות. בדיוק מה שאנחנו מקבלים מכולם, מאז שכוהני השמאל התקבעו בעמדותיהם בתקשורת.

עדיין לא ברור איך שכנעו כוהני הדת את המאמינים שהסכסוך הערבי-ישראלי הוא עניין של מחסור באדמה. הרי  מצרים קיבלה את האדמה שלה חזרה מידי הכיבוש הציוני-ובאמת  מאז השלטונות, האליטה התרבותית והחינוךך – כולם מחנכים ומטפחים את אהבת ישראל, ההומאניות וזכויות המיעוטים במצרים. זה היה עניין של אדמה, צודקים.

השמאל על כוהניו, מאמיניו המעטים ומערכת האמונות שלו הוא הגורם העיקרי לעובדה שעדיין אין פה שלום. השלום יקרום עור וגידים כשהציבור בישראל יבין שמה שמפריע לערבים זה לא מחסור באדמה אלא עצם שגשוגנו, והכבוד האבוד. לדיקטטורים הערבים לעולם לא יהיה את האומץ להתרת בעלות של דת אחרת על אדמות וואקף מוסלמיות. שילוב של אומץ נאורות ומסורת.  קונספציה אחת כבר הובילה אותנו לאסון והסכנה מהפתרון הזה גדולה בהרבה. אני מקווה שההגיון של העם הזה נותר איתן -למרות זמזום המנטרה.

מודעות פרסומת

3 מחשבות על “שתי מדינות לשני עמים

  1. חלק גדול מהשמאל הרדיקאלי, לראות עיניי, הוא מעט צבוע – מחד הוא שולל את הלאומיות הציונית, ותומך בהפיכת ישראל למדינת "כל אזרחיה" (ולא בעלת צוויון לאומי ישראלי/יהודי/עברי), אך מאידך הוא תומך בלאומיות הפלסטינית ובהקמת מדינה פלסטינית.

    אני גם לא מסכים עם אנטי-לאומיים, אבל אני לפחות מסוגל להבין את הקוהרנטיות והרעיון שלהם – אם אין הם תומכים בלאומיות, זה נכון לגבי שני הצדדים.

    גם אני תומך בשתי מדינות לשני העמים.

  2. לעולם לא יקרה שתי מדינות לשני עמים. הפלשתינים פשוט לא רוצים. הם רוצים רק שתי מדינות. על זה המו"מ התפוצץ תמיד ורק לנו לא מספרים. בפיצוץ האחרון זה יצא החוצה. בסיכומו של יום, או שהם יקבלו את ירדן אחרי ההפיכה נגד המלך כמדינת פלשתין (שתוכרז באו"ם) או שהם יתפשרו איתנו. אניע מהמר שהם יתפשרו איתנו כאשר ירדן תתקדם להיות פלשתין. ככל שהשלטון הירדני ירעד כך הנכונות של הפלשתינים לסגור עניין תגדל. השאלה מי ינהל מולם מו"מ.

    בכל מקרה אי אפשר לטעון שלא מגיע לאזרחים מדינה, חופש, אזרחות כלשהיא. אל תשכח שרבים מהם נולדו כאן, דורות רבים לפני שאנחנו היינו כאן, ואני מתכוון רק למאות שנים האחרונות. לכן זה גם שלהם. מכיר את כל התיאוריה 3000 שנה אחרונית.

  3. ירדן היא הפתרון הכי הגיוני כיום. אבל בירדן השלטון יותר קשוח ממצרים, ההתקוממות שעברה נגמרה במרחץ דמים נורא.

חשבת על זה?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s