10 שלבים ומראה שיפסיקו את הירי מעזה

לפני שאתה ממהר לקרוא על פתרון המראה, כדאי שתעיין בהסבר על מנת להבין עד כמה מערכת המראה חדשנית בגישתה לבעיית הטילים ובכך עוקפת את כל הבעיות המוכרות. לאחר שקראת את הרקע אפשר לצלול למים העמוקים. קח אוויר בפעם האחרונה ותוך דקות תיווכח שניתן לפתור את ירי הטילים -אחת לתמיד.

שינוי חוקי המשחק

1. מחלקים את רצועת עזה ל- 22 אזורים מאוכלסים. לכל אזור או שכונה משייכים אות מהאלף בי"ת העברי. בוחרים מראש מסר ברור וקליט: די לשגר טילים על אזרחים. 

שכונת דיר אל-בלח לדוגמא תקבל את האות ט' ותמוקם 5 אותיות לפני שכונת ג'בליה שתקבל את האות ע'. שים לב, סדר האותיות במסר חשוב לפואנטה.

2. מגדירים את סוג התחמושת והכמות. לדוגמא, כל שיגור מרגמה מהרצועה יזכה למענה של שלושה פגזי 155 מ"מ וכל גראד בעשרים פגזים.

3. מעמידים 22 סוללות תותחים מול גבול הרצועה כשכל אחת מכוונת לשכונה שמייצגת האות הנבחרת מהאלף בי"ת.

4. מחברים את הסוללות למערכת ממוחשבת שמתרגמת שיגור מהרצועה לפקודת ירי אוטומטית- בהתאם לסדר האותיות שבמסר.

הנכונות וההכנה התודעתית

5. מכנסים את כל שרי הממשלה ומודיעים להם על התכנית ותפקידם היחידי- לשתוק. את כל השאלות בנושא עליהם להפנות לשר הממונה שירכז את נושא הדוברות, המסרים והתקשורת. הממונה יצוייד מראש בתשובה מוכנה (בהמשך).

6. מזמנים עיתונאים מכלי תקשורת מובילים למסיבת עיתונאים שתתקיים לצד מערכת המראה. את ההודעה יקריא הדובר הממונה: "בעקבות שיגור הטילים המתמשך על אזרחי ישראל והרצון להגן על אזרחי הדרום ומפני החשש ממאות הרוגים שיגרמו לצד השני במבצע קרקעי נרחב, פיתחנו פתרון שיחסוך בחיי אדם. הפתרון מבוסס על מערכת ירי אוטומטית שעומדת לפניכם. שמה של המערכת: המראה (The Mirror).

מערכת המראה תופעל אך ורק בתגובה לטילים שישוגרו לישראל. היא מכוונת ל- 22 אזורים בעזה בהתאם למסר שנכתב בשפת הקודש. המסר שברצוננו להעביר אל העולם והנהגת הטרור בעזה:
"די לשגר טילים על אזרחים".

הדובר יקטע לחשושים ושאלות וימשיך בנאומו הקצר:
"מכיוון שהירי אוטומטי לחלוטין ומופעל אך ורק בשיגור מהעבר השני, מוטלת האחריות על מבצעי השיגור מרצועת עזה. כאמור, האות הראשונה במסר היא האות העברית דל"ת. תודה ושלום."

7. מעל מסיבת העיתונאים יעברו מטוסי צה"ל שיפזרו 2 כרוזים מעל עזה. הראשון יסביר לתושבים על ההחלטה ואופן הפעולה של מערכת המראה. השני, יכלול את מפת הרצועה עם חלוקת האזורים לפי האותיות. נוסח הכרוז מתורגם לעברית ואנגלית יועבר גם לעיתונאים.

Hebrew letter Mirror Photography

זמן קצר לאחר פיזור הכרוזים תקום מהומה באזור האות דל"ת. חלק מהתושבים יעזוב לשכונה אחרת אך הרוב יישאר באזור בהוראת החמאס. אף אחד לא יידע למה לצפות והציפיה רק תגביר את הסיקור התקשורתי.  הפעם ישראל זו שתוביל את התקשורת ולא תיגרר להגיב.

המענה התקשורתי

השיגור הראשון מעזה יגיע במהרה. הפלסטינאים לא יפספסו הזדמנות להציג את ישראל כיישות שטנית השואפת להקיז דם פלסטיני.  עם הירי, תופעל מערכת המראה בתגובה ואזרחים נוספים מאזור האות דל"ת יברחו.

צפוי שייגרם הרס בשכונה ומספר בתים ייחרב. כן, עלולות להיות גם פגיעות בנפש אבל חשוב לזכור- לא אנחנו מפעילים את שיגור הטילים ע"י המערכת, זה הם.

גם השיגור השני יגיע עם האות הבאה וזו שאחריה וארגוני הטרור ימשיכו עד שתגיע ידיעה על פגיעה קטלנית. "עשרה חפים מפשע נהרגו כתוצאה מהפעלת המערכת הישראלית" יזעקו הכותרות. ארגוני זכויות האדם והעיתונאים מבית ובחוץ יעוטו על נבחרי הציבור שלנו בשאלות ותוכחות חמושים בתמונות זוועה מה"טבח הישראלי" שיצרה מערכת המראה.

Angels We Have Heard on High

דיפלומטים ממדינות זרות יצלצלו זועמים ונרגשים. כולם יופנו לטיפולו של השר הממונה שישיב לכולם בנוסח אחיד:

"מי שנושא באחריות ומפעיל את מערכת המראה הם יוזמי הירי מארגוני הטרור. מערכת המראה משיבה ירי רק בתגובה אוטומטית. המסר שלנו לטרוריסטים – די לשגר טילים על אזרחים. אם יוסיפו בשיגורים, האות הבאה שתופעל במערכת היא האות יו"ד. תודה ושלום"

עד ליום השלישי או הרביעי לסבב השיגורים והתגובה האוטומטית הביקורת תלך ותתעצם. ראשי מדינות יאיימו בחרם גורף וארגוני זכויות אדם יארגנו מצעדים כדי למחות על הפגיעה באזרחים ולהקשות על ישראל לצאת מתפקיד האשם התמידי (ראה הדיבר הראשון).

על הדובר לדבוק במסירת ההודעה החוזרת ללא שינוי חוץ מהדיווח על האות הבאה. כל סיבוב ירי עלול לגרום לנפגעים בצד הפלסטיני והכרזה על אות חדשה תביא לבריחת תושבים מהאזור המדובר. יהיו כאלה שיעזבו אזורים שמרוחקים אותיות בהמשך המסר רק כדי להקדים תרופה למכה. ההמולה בעזה, תנועת האזרחים ממקום למקום והלווית ההרוגים תיצור לחץ על הנהגת החמאס והארגונים לנוכח החשש מפני מרי אזרחי.

הנהגת החמאס בעזה כבולה למצע הטרור ופאתוס ההתנגדות בכל מחיר ולא תוותר בקלות. בניסיון למקסם את המומנט התקשורתי כנגד ישראל יורו על הסלמה בקצב השיגורים. בשביל להשיג תמונות הרוגים, כנראה שימנעו מאזרחים להתפנות מאזורים וימנעו מהסיקור לדווח על האיסור.

השיגורים יעלו את מספר האבידות בנפש (כנראה לעשרות) ואת עוצמת הביקורת והאשמות כלפי ישראל. התשובה של הדובר תישאר אחידה למעט השינוי באות שיביא כל מטח טילים. שוב ושוב תימסר אותה הודעה לעיתונות. מעזה ימשיכו להגיע תמונות קורעות לב והלחץ יעלה.

החכי"ם הערביים וארגוני השמאל יעשו כצפוי הכל כדי למנוע מהסיקור התקשורתי להצביע על האחראים ויוזמי הירי. התקשורת המוטה תאשים את ההנהגה הישראלית באטימות ובהפרת אמנות שונות. יהיו הפגנות ומהומות ברחבי אירופה. בשלב זה השרים צריכים לקיים את תפקידם ופשוט לשתוק. מכאן, זה רק עניין של ימים.

8. לאחר כשבוע (לכל היותר) הלחץ לייצר חדשות והעדר חומר ויזואלי ואייטם חדש מהצד הישראלי יגרמו לגופי התקשורת לעזוב את הדובר ומסריו המונוטוניים ולהפנות את עיקר הסיקור לעזה. הרי שם קורה הכל.

האות הבאה והמסר שיתורגם לעשרות שפות "די לשגר טילים על אזרחים." יתפסו מקום נכבד בכיסוי התקשורתי. חברות החדשות לא יוכלו להמשיך להסתפק בפרשנות מהאולפן וישלחו כתבים להביא סיפורים מהשכונות ברצועה עצמה. התמונות יגבירו את התהודה התקשורתית. ילדים פצועים ומשפחות שנסות מאזור לאזור, כנופיות השיגור וראשי הטרור שמבטיחים לנקום.

ברגע כלשהו העולם יצפה בבכיר חמאס כזה או אחר שיתמודד בשידור חי מול השאלה:

מדוע שלא תפסיקו לירות ולהפעיל את מערכת המראה-הרי אתם גורמים להרג האזרחים שלכם?

9. ברגע שהשאלה תשמע בשידור-ולא משנה מה התשובה שתתקבל, שום דבר לא יעצור את השינוי בזווית הסיקור התקשורתית שיגיע בהמשך. בנקודה זו, שבה הלחץ לייצר כותרות והצד הערבי מחוייב להשנאת דמותה של ישראל בכל מחיר, גם בחיי אזרחים פלסטינים הסיקור ישתנה. העולם יתחיל לתהות לגבי אנשי הארגונים שמפעילים את הירי מערכת המראה.

הפרספקטיבה לגבי האשמה והאחריות תתחדד והפעם מנקודת סיקור שפויה ומאוזנת. התגובה הישראלית תובן כמגננה ושיגור הטילים המזוהה עם מאבק לחופש ייתפס כפי שהוא. פעולת טרור עיוורת המכוונת לפגוע באזרחים חפים מפשע.

עם התנפצות הדימויים השקריים; ישראל בתפקיד הגוליית המרושע והפלסטינים כקדושים חסרי אונים, זה רק עניין של זמן עד שהפלסטינים יבינו שהם גורמים לעצמם נזק תקשורתי. עם כל שיגור נוסף יגברו השאלות ומספר האצבעות המאשימות שמופנות אליהם.

אפילו ארגוני זכויות האדם יורידו פרופיל ויעדיפו להתעלם. בלית ברירה, הטרוריסטים יבינו שגם בקרב התקשורתי הם הובסו. בסופו של דבר השיגורים יופסקו והרחוב הפלסטיני יתעסק שוב בשאלות החשובות שהזניח. ממשל, חינוך, בריאות, רווחה וכל מה שאזרחים מצפים לקבל מהשלטון.

10. מהצד הישראלי ממשיכה מערכת המראה לעמוד טעונה בתחמושת ובמוכנות מלאה. ההרתעה חזרה- לא צריך כיפת ברזל ולא מיגונים. הבעיה של הטילים מעזה נפתרה.

טענות מוסריות, ציקצוקי לשון ושאלות מבצעיות כבר קיבלו מענה: תכנית מהפכנית להפסקת הירי על הדרום.

מה ניתן לעשות כדי שפתרון המראה יקרום עור וגידים?
לשתף בפייסבוק עם המשפחה והחברים. 

זה הכל.

מאת: שחרור יונים

כובש דיעות ומשבש שעות

21 תגובות על ״10 שלבים ומראה שיפסיקו את הירי מעזה״

 1. רעיון אדיר!! פשוט ענקקק! אין מילים.
  הבעיה היא עם השילטון הישראלי המפוחד שואג לתחת של עצמו
  ולא לחובתו לדאוג לאזרחי ישראל. שם הבעיה. אותם הייתי מפציץ.

 2. הראש היהודי במיטבו האם דיברת על זה לא עם נתניהו הפחדן אלא עם בנט או ליברמן

 3. דיי! תפסיקו עם השטויות!!
  כולכם יודעים שזה לעולם לא יקרה, ולא בגלל הממשלה…
  מדינת ישראל הגדירה לעצמה עקרונות וערכים המובילים בכל החלטה שאנחנו מבצעים.
  ומי שקרא את הדף הזה הבין שביצוע המהלכים האלו מבטל בערך חצי מן העקרונות והערכים.
  די להסתות! זה לא מועיל לאף אחד ולא יפתור שום סכסוך!

  1. ומה יפתור מר קולומבו… ??? אתה יודע מה, אתה צודק.
   אזרחינו ימשיכו לקבל טילים, ילדנו ימשיכו להיות חרדתיים, ומדינתנו תמשיך להיות מוכה… העיקר שנישאר עם ערכים.
   די להישאר "יהודי גלותי" !!!!

 4. מאין מקבלים העזתיים את אספקת המים לבתים….מישראל? מבארות ברחבי עזה? ניתן להכניס למקורות המים סמי שינה ולהדרים את הזבל לתמיד. יותר זול ויתר יסודי. ההצעה שלך נחמדה אך מתאימה לעם עם מנהיגים שמנהיגים, ולא פוליטיקאים/ עסקנים שהגיעו לרום תפקידם כי לא היו טובים מהם, ואם היו, הם לא היו בעין הציבור.

 5. נשמע נחמד אבל ישנן כמה בעיות:
  1. אם כבר מדברים על שפת הקודש, אז "תפסיקו" זה זמן עתיד ו"הפסיקו" זה ציווי.
  2. לפי חישוב שלי, 6 אזורים לא יפגעו כלל. אם המסר יהיה "הפסיקו…" כמו שכתבתי לעיל, אז 5 אזורים לא יפגעו כלל. אין אחידות.
  3. התלונות תהיינה אחרות – מדינת ישראל הפעילה מלכתחילה את המערכת בידיעה שיהיו "חפים מפשע" שימותו. זה כמו לירות בעיניים עצומות לאחר שמיעת ירייה. אי אפשר לטעון שזו לא אשמתך שפגעת בחף מפשע כשירית בעיניים עצומות – כי זו כן אשמתך.
  4. אם כל הסכמתי לנאמר, זו הסתכלות שטחית. כשיהיה מצב כזה, ויעשו עלינו חרם כלכלי – הכלכלה של המדינה תקרוס. אם רוצים – אפשר ישר לכוון את הטילים עלינו.

  אם כבר רוצים פתרון כזה, לא צריך להתייפייף עם פתרון שכאילו פותר בצורת "מראה" ובצורה שהיא כביכול אקראית אלא פשוט להגיד את זה בקול – אין לנו מה לעשות, אנו יורים ופוגעים ב"חפים מפשע" כדי להגן על עצמנו. האידאלים הגבוהים נגמרים כאשר מדובר על שאלות קיומיות. אם שאר האומות לא מקבלות את זה – הן בעצם אומרות מה שאסור להגיד בקול – אנו לא רוצים אתכם, אנחנו תומכים בירי.
  יש להגיד את האמת בקול ולא להתייפייף עם "פתרונות" של א"ב.

  1. הי ותודה על התייחסות רצינית לשם שינוי.
   1- המסר עודכן והותאם לאנגלית.
   2- לא כל האזורים צריכים להפגע. המטרה משרתת את הפצת המסר.
   3- מדינת ישראל לא מפעילה את המערכת. מסביב לכל מפעל יש גדר שעלולה לפצוע גנבים. מישהו יחרים את המפעל אם הגנב ייפצע מהגדר? העניין יידון בין מומחי משפט צבאי ובינלאומי. להזכירך, הירי שמבצע החמאס נחשב לפשע מלחמתי. השאלה המשפטית הרלוונטית עוסקת במידתיות. גם ביחס של פגז לפגז מערכת המראה תהייה אפקטיבית.
   4 – לא יהיה שום חרם כלכלי למרות שארגוני השמאל יזעקו לשמים בגלל שהמערכת מופעלת ע"י החמאס. קל להסביר את הנקודה לכל הדיוט, מומחה צבאי ופרשן מדיני מסוג ג'. החמאס שולט על כמות ותזמון הירי. ישראל לא יוזמת את הירי. מדובר בפתרון הגנתי שמופעל רק בתגובה לתוקפנות.

   1. הדוגמה שלך עם המפעל לא דוגמה טובה. בדוגמה עם המפעל, רק מי שרוצה להזיק – יינזק. לעומת זאת, במערכת ה"מראה", כשהחלטת על המערכת הזו, ידעת מלכתחילה שלא רק המזיקים יינזקו.
    זה הרעיון של המשל שהבאתי עם עצימת העיניים. אתה מחליט את הכללים ומה תהיה צורת התגובה שלך ככה שכנראה גם "חפים מפשע" ייפגעו.

   2. בגלל שלא כל הדיוט יבין את זה בצורת ה"מפעל" אלא בצורת "עצימת העיניים", יהיה חרם כלכלי. משמעות החרם הכלכלי היא משמעות קיומית. אין כסף לטילים, לבתי חולים, לגיוס מילואים ועוד,

  2. מאחר ותותחים מדוייקים, צריך להשתמש במרגמות או נשק סטטיסטי אחר (חשיבות לסטטיסטי). אז זו תהיה בדיוק מערכת מראה. הם יורים בלי כיוון מדוייק, כך גם אנחנו. מבחינת מפתח הירי (פצמ"ר = 3 רקטות וכו'), מסכים. ככה יש פרופורציה (בתור מדינה ולא ארגון טרור, אנחנו חזקים פי 100 אבל מגיבים לפי מפתח של פי 3).

   1. הכל טוב ויפה אבל שאר העולם מחלק בין "הם" ל"חפים מפשע".

 6. בזמנו הצעתי להשלים את כיפת ברזל בעוד שלב: הלא מרגע שהמערכת מזהה מסלול של טיל היא יכולה גם לחשב את נקודת היציאה בדיוק רב. לשם יכולה המראה לשגר מס' טילים ואז באמת לא צריך להסביר כלום.

 7. זה נשמע מאוד הגיוני ובכל זאת לא יעבוד. הסיבה פשוטה: הסיבה המוצהרת לגינויים של ישראל איננה הסיבה האמיתית. הסיבה האמיתית היא התנגדות לישראל כגורם שאיננו צודק ולא אופי הפעולות. לכן כל פעולותיה של ישראל תהיינה לא לגיטימיות וכל הפעולות של הצד השני תהיינה לגיטימיות.

  צריך לשאול מדוע ישראל נתפסת כצד שאיננו צודק. הסיבה המרכזית היא שישראל היא מדינה אחת שאיננה שייכת לשום גוש. האוייב שייך למעגלים רבים – המעגל הערבי, המוסלמי, ה"שחור", כביכול, הפוסט קולוניאלי, הבלתי מפותח. בכל מעגל הוא מקבל הזדהות אוטומאטית בלי קשר לנושא. הדבר יוצר קבוצות תמיכה הולכות וגדלות שיוצרות מנוף להגדלה מואצת של התמיכה.

  לאחר צבירת התמיכה על בסיס הסולידאריות הקבוצתית, יש צורך ביצירת הצדקה ערכית. אחרת נוצר דיסוננס קוגניטיבי. ואז יוצרים זווית ראיה שמצדיקה את הערבים ומגנה את ישראל. לכל מצב ניתן ליצור זווית ראיה כפי שרוצים. (ממשלה אומרת שהמשטרה נאלצה להפעיל כוח כדי לרסן את אלימות המפגינים והמפגינים אומרים שהם נאלצו להפעיל כוח כדי להתגונן מול אלימות המשטרה.)

  כך אומרים שישראל איננה צודקת כי היא כובשת, כי התגובה שלה לא מידתית, כי היא התוקפנית, כי היא לא נפגעת, כי היא החזקה, כי היא גזענית. (במקום להגיד שישראל צודקת כי היא משחררת, התגובה של היא המינימום האפקטיבי, היא מתגוננת, העובדה שאיננה נפגעת מראה שמלמעלה מגינים עליה, כי היא בודדה, כי היא דמוקרטית…).

  1. הי יוסף,
   ב 48' יעצו לנו לא להכריז על הקמת המדינה וגם 67' לא היתה לנו תמיכה בינלאומית רחבה עד שהושג ניצחון. האדם הפשוט ברחוב יבין את המראה בדרך שהתקשורת והפולטיקאים לא יוכלו לעוות. קרא את הרקע, יש שם התייחסות לנושא.
   צד נוסף הוא שדעת הקהילה הבינלאומית חשובה ומשפיעה אבל היא לא ההיבט היחידי שקובע את ההתנהלות -באף מדינה.

חשבת על זה?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: