ערבים באמת דואגים לפלסטינים- או עלילות אונר"א והגביע הקדוש

בוא נברר עד כמה האומה הערבית כואבת את סבלם של הפלסטינים.
הם סובלים, אין לי ספק. אבל עברו כבר 60 שנים שהעולם הערבי מבכה את כאבם ונשבע בדם ודמעות לדאוג לאחיו שגרו בפלסטין לפני ה"כיבוש"…

ההדגשות מתוך אתר אונר"א בעברית:

הגדה המערבית היא ביתם של 771,000 פליטים רשומים, שכרבע מהם חיים במחנות. בגדה המערבית נמצא המספר הגדול ביותר של מחנות רשומים, אך מספר התושבים במחנה הגדול מכולם, מחנה בלטה, שווה למספר התושבים במחנה הקטן ביותר בעזה.

אוקיי…מדוע עמן, קטאר,אבו דאבי, ערב הסעודית ושאר הג'מעה המליינים ואיכפתיים, שכל מה שמעניין אותם הוא סבלם של הפלסטינים לא תורמים שקל לפיתוח הגדה ? זה לא הכל.

בסוריה יש ל-467,000 פליטי פלסטין זכויות שוות לאלו של תושבי סוריה, למעט אזרחות. עם זאת, הסוכנות נאבקת כדי להתמודד עם צרכיה של אוכלוסיית הפליטים ההולכת וגדלה.

למעט אזרחות? כמה מוזר.

בתרגום לשמאלן הרגשן זה הולך ככה: המדובר באנשים ללא אזרחות שהם לא מסתננים שהגיעו לישראל -הם בני אותו עם. להם הם מעניקים שירותי תושב באיכות נמוכה ממה שמקבלים הפועלים הזרים בארץ. שוללים מהם את חופש הביטוי והזכות למשפט צודק או תנאים סוציאליים. אבל להלחם בישראל בגלל הכיבוש- בוודאי.

422,000 פליטי פלסטין בלבנון מתמודדים עם קשיים ייחודיים. הם אינם זכאים לזכויות סוציאליות ולזכויות אזרח, והגישה שלהם לשירותים ציבוריים מוגבלת מאוד. לרובם, אונר"א היא הספק היחיד של שירותים רבים.

בלבנון המצב הרבה יותר טוב. כאן מדובר ביחס מקביל שבין איכר לעדר בהמות. אכפת להם, זה לא שהם אטומים. רק שהם לא סובלים את הרעיון שעוד מיעוט יפלג את המדינה שלפני שנתיים עברה את נקודת העל חזור בדרך לאין מוצא. אז משאירים אותם ככה…תלויים. בלי שירותים ציבוריים. משאבים לתמיכה בצבא שנלחם בכיבוש, יש. בטח יש.

לפליטי פלסטין בירדן יש אזרחות ירדנית מלאה, למעט כ-120,000 פליטים שמוצאם מרצועת עזה ומנועות מהם זכות הבחירה והזכות לעבודה ממשלתית.

זה שקר שמנוסח יפה. לאף פלסטיני או ליתר דיוק, לאף ירדני אין משהו שאנחנו מכירים כתואר "אזרחות מלאה". מתוך 800,000 פלסטינים, 20% חיים כמו בסוריה. השאר חיים כמו שאר האוכלוסיה. תחת משטרה חשאית שנמצאת בכל מקום. אסורלשמונה אזרחים לעמוד ולדבר ברחוב כי זה מאיים על הממלכה. אזרחים בעלי "אזרחות מלאה" שיגידו מילה על המלך ירום הודו יעלמו במרתפים לשנים ארוכות. אם  "אזרח" יקלל את המשפחה המלכותית בספק אם יזכה לראות אור יום. שוויון זכויות נכון- אבל איזה זכויות. לחתולי רחוב בישראל יש יותר זכויות מהם.

רוב הפלסטינים במזרח התיכון סובלים. הם מיעוט נרדף ומוקצה במדינות ערביות. הפלסטינים הישראלים שמנופפים בתמונת נסראללה ביום העצמאות של המדינה ימשיכו לשווק דרך השמאל את הנכבה, הטבח בג'נין ושאר ירקות לא עושים כלום למען אחיהם במחנות הפליטים. המנהיגים בארצות ערב ברשות ובעזה עוסקים בניהול הדיקטטורה והחזקת השלטון. אף אחד מהם לא דואג לפלסטינים. מצד שני, כולם מוכנים להלחם את מלחמתם ביהודים. במבט נוגע ללב הם נשבעים לנקום את כאבם כבר שישים שנה.

רגע, להלחם דווקא באלה שנתנו לפלסטינים את החופש הכי גדול שהיה להם במאות האחרונות ?

להרוג את היחידים שנתנו להם לא רק אזרחות אלא גם אפשרות לבחור מנהיגים, להתבטא נגד הממשלה  בתקשורת ולהשפיע על ניהול מוניציפלי ותכניות חינוך?

עפ"י ההגיון שבו פועלים הערבים הדרך ההומאנית ביותר לעזור לעם שלך היא לעודד אותו להתאבד ולהרוג את אזרחיו של עם אחר. יא סלאם, כמה הגיון.

מאת: שחרור יונים

כובש דיעות ומשבש שעות

חשבת על זה?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.

%d בלוגרים אהבו את זה: